Padělky přívěsků

Padělky přívěskůPadělání se bohužel nevyhýbá ani klenotnickému průmyslu. Proto bychom si měli dát pozor i tady.

Nejlepší radou, jak nepřijít o peníze za bezcenný šunt, je – POZOR NA PŘÍLIŠ NÍZKOU CENU! Takové ceny většinou zavání padělatelstvím, třeba z Číny. Pokud už tedy chceme kvalitní šperk, musíme počítat s určitými výdaji. Rozhodně bychom pro koupi takového přívěsku měli zvolit raději kamenný obchod, než nějakou tržnici či nedejbože dát své peníze za nekvalitní šperk nějakým podobným podvodným prodejcům tmavší pleti u hypermarketu.

Neméně podstatnou radou je i velká obezřetnost při kontrole puncovní značky. Jak je nám všeobecně známo, musí být každý kvalitní šperk označen puncem, který nám udává ryzost šperku, tedy počet karátů. Však ani to, že je šperk označen puncovní značkou, nám nedává stoprocentní záruku, že se jedná o pravý a nefalšovaný výrobek. Stejně tak jako se padělají šperky i jiné zboží, padělají se bohužel i puncovní značky. Jak tedy mají správná puncovní označení vypadat? Můžeme je snadno dohledat na internetu, třeba přímo na stránkách Puncovního úřadu – viz.http://www.puncovniurad.cz/cz/znacky.aspx.

Pokud se rozhodneme zlaté přívěsky či jiné šperky nakupovat přes Internet, měl by prodejce uvést na faktuře označení výrobku, váhu a ryzost zlata. Nebude-li tomu tak a budete mít nějaké pochybnosti, můžete se obrátit přímo na Puncovní úřad – viz. http://puncovniurad.cz/cz/ a ten dle posouzení situace a přímo samotného šperku může u prodejce provést puncovní inspekci, případně uložit sankce za nelegálně prodávané zboží. Na stránkách Puncovního úřadu naleznete i firmy, které mají s Puncovním úřadem uzavřeny dohody, že jsou ochotny se podrobovat kontrolním nákupům – viz. http://www.puncovniurad.cz/cz/eshops_list.aspx. U těchto prodejců se tak pravděpodobnost zakoupení padělku minimalizuje a zvyšují tak svou důvěryhodnost na internetovém trhu.

Aktuální nabídka zlatých přívěsků

© 2023 Zlaté přívěsky - Dámské i pánské přívěsky na krk