Přívěsky z bílého zlata

Přívěsky z bílého zlataBílé zlato postoupilo v poslední době hodně do popředí a klasické žluté zlato je již tak nějak na ústupu. Módní trendy udaly bílému zlatu zelenou a tak se stalo čím dál víc žádanějším. I přívěsky z bílého zlata jsou dnes daleko více oblíbené, jelikož jsou pro běžné denní nošení vhodnější a nepůsobí „těžkopádně“, ale spíše jemně a elegantně.

A stejně jako se rozšířil sortiment jiných šperků z bílého zlata, rozrostla se na našem trhu i nabídka zlatých přívěsků z tohoto specifického drahého kovu.

Bílé zlato je stejně jako zlato žluté opět slitinou různých směsí. V první řadě hraje hlavní roli sice opět zlato žluté, ovšem specifické složky, které jsou do slitiny přidávány, obarví směs do „bílé“ podoby, takže takovýto šperk vypadá ve finální podobě spíše stříbrně, než zlatě. Mezi nejběžněji používané kovy, přidávané do této slitiny, patří například stříbro, nikl a paladium. Svým zabarvením propůjčí žlutému zlatu bělejší – stříbrnější barvu, aniž by byla narušena ryzost zlata. Ta musí zůstat zachována, což nám potvrdí puncovní značka, která musí být na nefalšovaném zlatém přívěsku vyražena.

Při finální výrobě šperků z bílého zlata dochází ještě k povrchové úpravě – potažení rhodiem, které zabraňuje mechanickému poškozování a dodává tak šperku jeho konečný „bílý“ efekt.

Přívěsky z bílého zlata se stejně jako ostatní šperky zdobí. Nejčastěji se pro zkrášlení osazují drahými kameny (drahokamy a polodrahokamy) nebo do nich mohou být vyryty různé vzory.

Velmi oblíbené jsou přívěsky z bílého zlata zkombinované se zlatem červeným, které je tmavší než zlato žluté a dá tak hezky vyniknout kontrastu.

Co se ceny týče, platí všeobecně pro šperky z bílého zlata, že jsou nepatrně dražší, než jejich zlaté (žluté) provedení. Nejedná se ovšem o žádné závratné sumy a obzvláště v případě přívěsků se jedná spíše o zanedbatelné cenové rozdíly.

Aktuální nabídka zlatých přívěsků

© 2024 Zlaté přívěsky - Dámské i pánské přívěsky na krk