Údržba zlatých přívěsků

Údržba zlatých přívěskůPřívěsky ze zlata mají stejně jako ostatní zlaté šperky jednu obrovskou výhodu. Zlato je materiálem, který neoxiduje ani nekoroduje jako třeba stříbro, proto vyžaduje minimální údržbu.

V první řadě je vhodné takové zlaté přívěsky na noc sundávat, aby nedošlo během spánku k jejich poškození deformací.

Na našem trhu je k dostání mnoho různých chemických prostředků k čištění zlatých šperků. Nakupujte je však pouze u renomovaných výrobců drogerie a důkladně dbejte pokynů výrobce, abyste zamezili poškození šperku. Ne všechny zlaté přívěsky je totiž vhodné jimi čistit. Nedoporučuje se do leštící lázně vkládat například přívěsky zdobené perlami. Mohlo by tak dojít k nenávratnému poškození a znehodnocení takového zlatého přívěsku!

Šperky ze zlata si dlouhodobě udržují svůj původní vzhled. Mohou být však častým používáním zaneseny prachem, mastnotou a potem. Při každodenním používání je vhodné je jednou měsíčně naložit do roztoku vody s pár kapkami saponátu nebo mýdla. Špína se tak snáze rozpustí. A abychom je vyčistili opravdu důkladně, můžeme použít měkký kartáček na zuby. Poté šperky opláchneme pod tekoucí vodou, osušíme a vyleštíme měkkým hadříkem, který zakoupíme přímo ve zlatnictví. Ten bývá napuštěn speciálním čistícím roztokem, takže dodá šperku potřebnou péči a vrátí mu jeho původní lesk. Při používání saponátové či mýdlové lázně se musíme opět vyvarovat čištění přívěsků s perlami! Opět bychom totiž mohli takový šperk poškodit!

Pokud šperky ze zlata dlouhodoběji nepoužíváme, je radno je uložit do šperkovnice a to tak, aby neležely na sobě. Může se také stát, že nám bude přívěsek černat. Není to ovšem chyba ryzosti, pokud je šperk kvalitní, ale většinou se jedná o chemickou reakci například na některé užívané léky či oslabení imunity. V takovém případě je lepší šperk na určitou dobu odložit.

Pro velmi znečištěné šperky se doporučuje čištění raději přímo ve zlatnictví.

Aktuální nabídka zlatých přívěsků

© 2024 Zlaté přívěsky - Dámské i pánské přívěsky na krk